Türkiye Kalite Derneği
KalDer, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) Ulusal İşbirliği Ortağıdır
Temsilcilikler
Temsilcilikler


Kalitenin Adresi KalDer’in, Kayseri Temsilciliği Ofisi, Doğu Marmara Bölgesi Temsilciliği ve Trakya Temsilciliği Hizmete Açıldı

KalDer olarak 2014-2016 stratejilerimiz doğrultusunda temsilcilikler teşkilat yapımızı ve faaliyetlerimizi kuvvetlendiriyoruz.

2014 yılı özellikle Kayseri, İzmit ve Trakya’da daha aktif olacağımız bir yıl olacağını ve faaliyet planlarımızı da bu yönde oluşturduğumuzu belirtmek isteriz.

2011 yılından beri Türkiye Kalite Derneği’nin Kayseri Temsilciliği’ni üstlenen Kayseri Sanayi Odası artık temsilcilik konusunda daha aktif. KalDer Eskişehir Şubesi Genel Sekreterliği’ni yürüten Salih YALÇIN, 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren KalDer Merkez Yönetimi tarafından KalDer Kayseri Temsilciliği Yöneticisi olarak atandı.

KAYSO Başkanı Mustafa Boydak yaptığı açıklamada, “KAYSO olarak KalDer’in tüm Türkiye’de üstlendiği misyonu önemsiyor ve benimsiyoruz. Bu anlamda odamız imkânları çerçevesinde şehrimizde KalDer’e bugüne kadar desteğimizi esirgemedik; desteğimiz bundan sonra da artarak devam edecektir.” dedi. 

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı A. Hamdi Doğan, yaptığı açıklamada “Eskişehir’de başarılı işlere imza atmış KalDer Eskişehir Şubesi eski Genel Sekreteri Salih Yalçın ile birlikte Kayseri Temsilciğimizin daha aktif olacağına ve çok daha başarılı işlerle KalDer misyonunu sürdüreceğine inancım tamdır. Ülkemizde mükemmellik kültürünü içselleştirmiş kurum ve kuruluşlar oluşturulmasına katkı sağlama misyonunu layığıyla yerine getirmek için başta Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak ve KAYSO Genel Sekreteri Nihat Molu, KAYSO Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, KAYSO’nun değerli Yöneticileri ve KalDer Yönetim Kurulu Üyesi Sami Boydak olmak üzere tüm Kayseri’deki üyelerimizin ve Kayseri’de faaliyet gösteren tüm kamu kurum ve kuruluşlarının desteklerine ihtiyacımız olacak.” dedi.

Ayrıca Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi bünyesinde tahsis edilen KalDer Ofisi hayata geçti.

Kadir GİRAY, 6 Ocak 2014 tarihinden itibaren KalDer Merkez Yönetimi tarafından “KalDer Trakya Temsilcilik Yetkilisi”  olarak atandı. Kadir GİRAY’ın daha önce farklı sektörlerde Operasyon Sorumlusu, Proje Yöneticisi, Mağaza Yöneticiliği ve Satış Ekibi Yöneticiliği tecrübesi bulunmaktadır.

Uzun yıllardır ülke ekonomisinin en önemli dinamiklerini barındıran bölgede KOBİ’lerin güçlendirilmesi ve kurumsallaştırılmasını hedeflemekteyiz.

Mükemmellik Modeli uygulamaları kapsamında BRİSA, KORDSA, KSO (Kocaeli Sanayi Odası) gibi geçmişte önemli ödülleri kazanmış firmaların bulunduğu Kocaeli’nde bu yeni başlayan süreçte 8 firma KalDer’e üye olarak adım attılar ve kısa vadede özellikle KOBİ’lerden de yeni katılımlar beklenmektedir.

KalDer yayılım stratejileri doğrultusunda; Ulusal Kalite Hareketi’ne katılımlarla, yeni üye kazanım ve etkinliklerle bu bölgede daha aktif bir döneme girilmiştir.

ÇOSB ve tüm Trakya genelinde çok daha güzel işlere imza atacağımızı düşünüyoruz.

Tüm temsilciliklerin üyelerine yönelik çeşitli etkinlikler planlıyoruz ve hayata geçireceğiz.

Temsilciliklerde görevlendirdiğimiz tüm çalışma arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

 

Salih YALÇIN

KalDer Kayseri Temsilciliği Yöneticisi

 

1976’da Kayseri’de doğdu. Orta öğrenimini TED Kayseri Koleji’nde tamamladı. 1998 yılında Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Meslek hayatına 1998-2000 yıllarında Kayseri Çinkur A.Ş.’de Dış Ticaret ve Borsa birimlerindeki  görevleri ile başladı. İlerleyen yıllarında da metal, kimya, makine, doğal taş sektörlerinde dış ticaret ve finansal raporlama ile ilgili yönetsel görevler üstlendi. Doğal taş sektöründe Kobi’de 4 yıl genel müdürlük yaptıktan sonra Aralık 2009 - Aralık 2013  arasında  KalDer Eskişehir Şubesi Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 2014 yılı Ocak ayından itibaren KalDer tarafından Kayseri Temsilciliği Yöneticisi olarak atandı.

 


 Kadir GİRAY

 KalDer Trakya Temsilciliği Yetkilisi

 

 1982’de Bursa’da doğdu. Lise öğrenimini Bursa Hürriyet End. Mes. Lisesi’nde  tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi / İşletme Fakültesi / İşletme  (Açıköğretim) mezun oldu. Meslek hayatına 2002-2004 yıllarında Gelecek Linux  Sistemlerinde Bireysel ve Kurumsal Müşteri Temsilcisi olarak başladı. İlerleyen  yıllarında da farklı sektörlerde çalıştı. Guru İletişim’de 2007-2012 yılları arasında İdari İşler, İnsan Kaynakları ve Nikon Satış Ekibi Proje Yöneticiliği gibi çeşitli görevlerde yer aldıktan sonra 2012-2013 yılları arasında Eren Holding’te Lojistik üzerine iş hayatına devam etti. 2014 yılı Ocak ayından itibaren KalDer tarafından Trakya Temsilcilik Yetkilisi olarak atandı. 


 Aynur HACIFETTAHOĞLU

 KalDer Doğu Marmara Gönüllü Temsilcisi

 

 1982’de Kocaeli’de doğdu. 2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2009 yılında ise Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği Bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

 Profesyonel iş hayatına 2005-2010 yıllarında Ezici Yağ Sanayi’nde Çevre Mühendisi ve Kalite Sistem Yöneticisi olarak başladı. 2010-2012 yılları arası Temsat Mühendislik firmasında çevre danışmanı olarak görev yaptı. 2012 yılında Kocaeli Sanayi Odası’nda İş Geliştirme Uzmanı olarak göreve başladı. Halen çalışmakta olduğu Kocaeli Sanayi Odası’nda Çevre Mühendisliği, Yönetim Sistemleri Temsilciliği, Akreditasyon Sistemi Sorumlusu, proje geliştirme ve yürütme gibi görevler üstlenmektedir. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi ve Akreditasyon Sistemi uygulanmakta olan Kurumda bu sistemlerin kurulması ve yürütülmesi süreçlerini yürütmektedir. Ocak 2017 itibariyle KalDer tarafından Doğu Marmara Temsilcisi olarak atandı. 


  M.Cem SAKARYA

 KalDer Batı Akdeniz Gönüllü Temsilcisi

 

Gazi Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme ABD’da Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. Meslek hayatına Tepe Grubunda Ürün Yetkilisi olarak başladı. Daha sonra Eğitim kurumlarında eğitmenlik ve yöneticilik yaptı, 2003 yılından itibaren Akdeniz Üniversitesinin çeşitli bölümlerinde (Araştırma Planlama Koordinasyon Birimi Koordinatörü, Stratejik Planlama Şube Müdür V., Kurumsal Gelişim ve Kalite Koordinatörü vd.) yönetim görevlerinde bulundu. Akdeniz Üniversitesi Stratejik Planlama Kurulu, Kalite Kurulu, Kurumsal Değerlendirme Kurulu, Bologna Süreci Kalite Güvence Komisyonu gibi kurul ve komisyonlarda görev yaptı. Kurumsallaşma, Yönetim Sistemleri, Stratejik Yönetim, Değişim Yönetimi gibi alanlarda kuruluşlara eğitim ve danışmanlıklar verdi. 2013 yılının ikinci yarısından itibaren, mevcut görevlerinin yanında Akdeniz Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin (AKİŞMER-TTM) yapılandırılması, üniversite sanayi işbirliğinin geliştirilmesi alanlarında çalıştı. Halen Akdeniz Üniversitesi “Kurumsal Gelişim ve Kalite Koordinatörü”, AKİŞMER TTM “Teknoloji Transfer Ofisi Yönetim Kurulu Üyeliği”,  “Proje Geliştirme ve Üniversite Sanayi İşbirliği  Departmanı Koordinatörlüğü”, “Akdeniz Üniversitesi Turizm Araştırma ve Geliştirme Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği” görevlerini yürütmektedir. KalDer gönüllüsü ve değerlendiricisidir, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) “Batı Akdeniz Gönüllü Temsilciliği” görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

Kullanım Koşulları
|
Gizlilik Politikası
Get it on Google Play
Copyright © 2012 TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ