Türkiye Kalite Derneği
KalDer, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) Ulusal İşbirliği Ortağıdır
Şubeler ve Temsilcilikler
KalDer Ankara Şubesi

KalDer Ankara Şubesi

KalDer Ankara Şubesi 1995 yılında kurulmuştur. KalDer misyonu doğrultusunda mükemmellik kültürünün yaygınlaştırılması konusunda yıl içinde 3 büyük etkinlik ve her yıl farklı güncel konularla ilgili paneller düzenlemektedir. Ankara Şubesi tarafından verilen eğitimlerle yılda ortalama 2.000 kişi bilgilendirilmektedir. Ankara’daki üniversitelerde, öğrencilere kalite bilincinin yerleştirilmesi amacıyla çeşitli ders, seminer ve konferanslarda anlatım yapılmaktadır. Güncel bilgiler ve faaliyetler elektronik bültenler ve web sayfası aracılığı ile tüm ilgilenenler ile paylaşılmaktadır. Üyelere yönelik düzenli aralıklarla kokteyller, tanıtım seminerleri, firma gezileri gibi ücretsiz etkinlikler düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra 2010 yılında Türk Silahlı Kuvvetli Güçlendirme Vakfı Rehabilitasyon Merkezi arazisi içinde KalDer Korusu oluşturulmuştur. Üyelerimizle birlikte kurumsal sosyal sorumluluğumuz çerçevesinde, daha yeşil bir gelecek bırakabilmek adına, korumuzu küçük bir ormana dönüştürebilmek için her yıl ağaç dikiyoruz.

 

Kamu Kalite Sempozyumu

2000 yılından bu yana her yıl Kamu Kalite Sempozyumu, ülkemizdeki ve dünyadaki kamu kuruluşlarının Toplam Kalite Yönetimi yaklaşımları ile Mükemmellik Modeli uygulamalarını paylaşmak amacıyla düzenlenmektedir. Bu bilgi platformu ile her alanda daha güçlü ve yüksek standartlara sahip Türkiye için, Toplam Kalite Yönetimi anlayışının kamu sektöründe yayılması amaçlanmaktadır. Sempozyum 2003 yılından bu yana Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde gerçekleştirilmektedir. Her yıl ortalama 300 bürokratın dinleyici olarak katıldığı Sempozyum’a, yurtiçinden ve yurtdışından konularında uzman konuşmacılar bilgi ve deneyimleri paylaşmak için katılmaktadır.

 

Ulusal Kalite Ödülü Kamu Kategorisi

Türkiye’de kalite bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla verilen Ulusal Kalite Ödüllerinin Kamu Sektörü Kategorisi Sempozyum içinde yer alan Ödül Töreni’nde verilmektedir. Ödül’le, kamu kurumlarında yönetim kalitesi çalışmalarının takdir edilmesi ve artırılması amaçlanmaktadır.

 

Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı

Ülkemizde kalite çemberleri uygulamalarının yaygınlaştırılması farklı sektörlerdeki başarılı uygulamaların ve bilgi birikiminin paylaşılması amacıyla 1994 yılından beri her yıl KalDer tarafından Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı gerçekleştirilmektedir.  Çalışanların kalite ve iyileştirme faaliyetlerine katılımında kullanılan kalite çemberleri, Toplam Kalite Yönetimi anlayışının en önemli metotlarından biridir. Konferans’ta sunum yapabilmek için her yılbaşında başvurular alınmaktadır. Konferans’a katılan izleyiciler sunum yapan kuruluşların deneyimlerinden öğrenme fırsatı yakalarken, kuruluşlar da yaptıkları çalışmaları paylaşmanın gururunu yaşamaktadır.

 

Kalite Çemberi ve Kaizen Ödülü

Türkiye Kalite Derneği Ankara Şubesi tarafından 2008 yılından itibaren Kalite Çemberi ve 2011 yılından itibaren deKaizen kategorisinde ödül verilmektedir. Ödüllerin amacı; Türkiye çapındaki kurum ve kuruluşlarda, problem çözme tekniklerinin kullanıldığı, kuruma değer katan ekip çalışmalarının örnek teşkil etmesini sağlamak ve çalışanların kalite gelişimine katkılarını ödüllendirmektir. Benzer ödüller Amerika, Hong Kong, Hindistan, Singapur ve Çin’de verilmektedir. Ödüller, her yıl Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı çerçevesinde gerçekleştirilen törende sahibini bulmaktadır.

  

İnsan Kaynakları Kongresi

Ankara’da İnsan Kaynakları konusunda gerçekleştirilen Kongre, ülkenin dört bir yanından katılımcının ulaşması için avantaj yaratırken, belirlenen bedelin çok üzerinde bir içerikle hizmet sunmasıyla, kapsamlı ve çeşitliliği yüksek bir kitleyi toplamaktadır. Kongre’ye insan kaynakları ve kalite konularında sektöründe ileri gelen kuruluşların yönetici ve uzmanları konuşmacı olarak katılmaktadır.

Kullanım Koşulları
|
Gizlilik Politikası
Get it on Google Play
Copyright © 2012 TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ