Türkiye Kalite Derneği
KalDer, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) Ulusal İşbirliği Ortağıdır
EFQM Mükemmellikte Tanıma Programı
EFQM Mükemmellikte Tanıma Programı

Mükemmellikte Tanıma Programı

Mükemmellikte Tanıma Programı, ilerlemenin başarısını kutlama ve bir coşku yaratılması içindir.  Motive etme ve sistematik bir iyileştirmeyi desteklemek için harika bir yoldur. Öğrenmeye ve eğitim için bir odak sağlar. Uzun soluklu bir programda ulaşılabilir kilometre taşlarıdır ve çalışanlarınıza, tedarikçilerinize ve müşterilerinize başarınızı gösterir.

Sağladıkları;

- Çalışanlarınızı motive eder 
- Ne kadar iyi olduğunuzu anlarsınız 
- Sürdürülebilir mükemmellik kültürü yaratır 
- Çalışanlar, iş ortakların ve müşteriler ile kenetlenmeyi sağlar
- Uluslararası tanınmadan yararlanılır 
- Rekabet edebilirliğinizi geliştirir


EFQM Tanıma Programı, kurumsal yapınız ve kararlı bir şekilde odaklandığınız sürekli gelişim için uluslararası bir tanıma sağlarken, çalışanlarınızı kuruluşunuzda sürekli iyileştirme için adımlar atılması ve bir mükemmellik kültürü yaratılması yönünde motive eder.

 

EFQM Model’ini 5 yıldan uzun bir süredir kullanıyoruz. Bu modelin, küresel pazarda lider bir şirket olarak bize sağladığı katkının büyüklüğü çok açıktır.  Her yıl yaptığımız değerlendirmelerden kuruluşumuza objektif bir bakış açısı kazandırdık. Bu değerlendirmeler bize işimizle ilgili doğru öncelikler saptamamıza ve iyileştirme faaliyetlerimizde kolaylaştırıcı bir rol oynamaktadır. Bunu elde ettiğimiz sonuçlara dayanarak rahatça söyleyebilmemiz mümkündür. Bizim 14 bölgedeki liderliğimiz, EFQM Mükemmellik Modelinin başarısının bir kanıtıdır. Model günümüzde bizim için vazgeçilmezdir.

Werner Struth, President Chassis System Control, Robert Bosch GmbH

 

Modeli kullanmanın avantajları olarak, Bilim İlaç'ta şirketin performans göstergelerinin iyileştiği açık olup; tüm paydaşlarımızın memnuniyet düzeyi yıldan yıla artmıştır. Gelişim rotamızı sürdürebilmek bizi motive ediyor. Bu yolculuğa çıkmış olanlara tam gaz ilerlemelerini öneririz. Yolculuğa henüz çıkmamış olanlara ise bir an önce Mükemmellik Modelini kullanmalarını tavsiye ederiz.

Erhan Baş, Genel Müdür, Bilim İlaç

 

 

Mükemmelliğin Farklı Seviyeleri

 

Mükemmellikte Süreklilik Ödülü
Yüksek Performansı Sürdürenler

Mükemmellikte Süreklilik Ödülünün amacı özel, kamu ya da kâr amacı gütmeyen ve Türkiye Mükemmellik Ödülünü alan kurum ve kuruluşları, aradan geçen zamana karşın mükemmel performanslarını ve sürekli gelişimlerini sürdürdükleri için yeniden tanımaktır. Ödül alan tüm kuruluşlar en az üç yıl sonra Mükemmellikte Süreklilik Ödülüne başvurabilirler. Bu ödül sürdürülebilirliğin tanınması ve belgelenmesidir.

Türkiye Mükemmellik Ödülü
Yüksek Performans Gösterenler

Türkiye Mükemmellik Ödülünün amacı özel, kamu ya da kâr amacı gütmeyen en iyi performans gösteren kurum ve kuruluşları tanımaktır. Performansını sürekli iyileştiren ve stratejiyi eyleme dönüştürerek tartışmasız üstün başarı göstermiş sektör liderlerini tanır.

Mükemmellikte Yetkinlik
Gelişim Haritanız

Mükemmellikte Yetkinlik, dışarıdan kuruluşunuzun onaylanmış bir performans analizi ile başarılarınızın tanınmasını birlikte sağlar. Size etkililiğinizi, verimliliğinizi ve rekabet gücünüzü yükseltmek için bir çerçevesi sunar. Sizi sonuçlarınıza götüren mevcut yönetim yaklaşımlarınızın ne derece de başarılı ve yeterli olduğunu anlamanızı ve yeni öğrenme ve iyileştirme fırsatlarını keşfetmenizi sağlar.   

Mükemmellikte Kararlılık
Tutku Ve Bağlılık Yaratın

Mükemmellikte Kararlılık, projelerinizin uygunluğunun ve temel yaklaşımlarınızın değerlendirilmesi sizi ve kuruluşunuzu iş mükemmelliği ile tanıştırmak için geliştirilmiştir. İki seçenekten birini geçirerek, kuruluşunuz mükemmelliğe doğru olan yolculuğunda, bir sonraki adımlara yönelik önemli tavsiyeler ve geribildirimler almanızı sağlar.

Kullanım Koşulları
|
Gizlilik Politikası
Get it on Google Play
Copyright © 2012 TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ