Türkiye Kalite Derneği
KalDer, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) Ulusal İşbirliği Ortağıdır
Haberler
Haberler

13. Kalite ve Başarı Sempozyumu Değerlendirme Toplantısı 

 

17-18 Nisan 2015 tarihlerinde “Mükemmelliğe Yolculuk” temasıyla gerçekleştirilen 13. Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun ardından, toplantıda bir araya gelen Sempozyum Düzenleme Kurulu üyeleri, KalDer Yönetim Kurulu Üyeleri sempozyumla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Anket sonuçları ve gelen öneriler hakkında görüş alışverişi yapıldı.

Toplantıda 14. Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun içeriği ve hazırlıklarına ilişkin aksiyonlar da belirlendi.  KalDer Bursa Şubesi Genel Sekreteri Aykan Kurkur’un yaptığı sunumda verdiği bilgilere göre; 

Sempozyuma bu yıl toplam 3380 kişi katıldı

Sempozyumdan genel memnuniyet oranı % 97,8

14. Kalite ve Başarı Sempozyumu 15-16 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleşecek. Takvim doğrultusunda sempozyumun ana teması belirlenerek oturumlara yönelik çalışmaların hazırlıkları Haziran ayı itibariyle başlayacak.

 

 

Bursa Kalite Ödülü Çalıştayı 

 

1998 yılından bu yana KalDer Bursa Şubesi ve BUSİAD işbirliğiyle kalite bilincini ve kalite yönetimini Bursa’da yaygınlaştırmak amacıyla, EFQM Mükemmellik Modeli’ne göre düzenlenen Bursa Kalite Ödülü (BKÖ)’nde; 2014 yılı sürecinde yer alan değerlendiriciler, ödül yürütme kurulu üyeleri düzenlenen çalıştayda bir araya geldi.

Bursa Kalite Ödül sürecinde görev almış değerlendiricilerle; 2014 Bursa Kalite Ödül süreci sonrası geri beslemeleri ve gelecek yıllarda nasıl bir ödül süreci (özel kurum &kamu kurumu) beklediklerine dair görüşlerini almak üzere Bosch firmasından deneyimli moderatör İpek Özdemir eşliğinde değerlendirme çalıştayı yapıldı. 2014 BKÖ’de yapılan çalışmaların aktarılması, öneri ve görüşlerin alınmasının ardından gönüllü olarak süreçte görev alan değerlendiricilere teşekkür plaketi takdim edildi.

Çalıştay sonrası hazırlanan tutanak Haziran ayı içerisinde sonucun BKÖYK tarafından değerlendirilmesinin ardından, uygulanmaya alınması düşünülen maddeler 2014 BKÖ prosedürüne geçirilmek üzere yönetim kurulunun onayına sunulacak. 

  

"Çevre ve İş Güvenliği" Paneli Yapıldı

 

KalDer Bursa Şubesi Çevre İş Sağlığı ve Güvenliği Kalite Uzmanlık Grubu tarafından düzenlenen “Acil Durumlar” konulu panel 27 Mayıs 2015 Çarşamba günü gerçekleştirildi. Panelde iş yerlerinde yaşanabilecek olumsuz durumlar, doğal afetler karşısında alınması gereken tedbirler, ilgili yasalar uzmanlar tarafından ele alındı.

Panelin açılış konuşmaları KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Elbay ve KalDer Bursa Şubesi Çevre ve İş Sağlığı Kalite Uzmanlık Grubu Lideri Bahar Kanlıoğlu tarafından yapıldı.

Açılış konuşmalarının ardından panelde konuşmacıların sunumları yer aldı.  Panelde Bursa Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü İtfaiye Biriminden Arif Özçelebi “Yangın ve Acil Durum Yönetimi”, Türkiye Deprem Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu “Deprem ve Acil Durum Yönetimi”, DYO Tehlikeli Madde ADR Uzmanı Lami Tiryaki “Kimyasallar ve Acil Durum Yönetimi”, Bursa İş Teftiş Kurulu Grup Başkanlığı İş Müfettişi Murat Şahin “Ciddi İş kazaları ve Acil Durum Yönetimi” konuları üzerine bilgiler paylaştı. 

  

“Saklamıyorum, Paylaşıyorum” Kitap ve Oyuncak Kampanyası 3. yılında

 

Kurumsal sosyal sorumluluk çalışması olarak KalDer Bursa Şubesi’nin 2013 yılında başlattığı “Saklamıyorum, Paylaşıyorum” kitap ve oyuncak kampanyası 3’üncü yılında devam ediyor. 3 yıldır Kalite ve Başarı Sempozyumu öncesinde Bursa’da yapılan duyurularla, kullanılmayan iyi durumdaki kitap ve oyuncakların evlerde saklanması yerine ihtiyacı olan başka çocuklarla paylaşılması çağrısı yapılıyor. 

Bu yıl da 13. Kalite ve Başarı Sempozyumu öncesinde yapılan duyurularla 17-18 Nisan 2015 tarihlerinde Sempozyum süresince katılımcılar oyuncak ve kitap hediyelerini getirdiler. Ayrıca kampanyayı kendi çalışanlarına duyuran BOSCH, PRESMETAL, FICOSA OTOMOTİV, PENELOPE DOKUMA, ŞİŞECAM, TÜRKİYE İŞ BANKASI YAYINLARI, TEV Dr. İBRAHİM ÖKTEM ANAOKULU da kampanyaya destek verdi. 

Bu yıl toplam 400 kitap, 700 oyuncak toplandı. Kitap ve oyuncaklar çocuklara ulaştırılmak üzere; Bursa’da yer alan Mor Salkım Derneği, Van’da yer alan Her Çocuk Bir Umuttur Derneği, Elazığ’da yer alan Goncalar Solmasın Derneği’ne ve 12 Yıldız Gençlik Topluluğu’nun Kars’ta belirlediği bir okula gönderildi.

Kullanım Koşulları
|
Gizlilik Politikası
Get it on Google Play
Copyright © 2012 TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ