Türkiye Kalite Derneği
KalDer, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) Ulusal İşbirliği Ortağıdır
Yerel Kalite Ödülleri
Yerel Kalite Ödülleri

 

Kalite Çemberleri ve Kaizen Ödülü Türkiye Kalite Derneği Ankara Şubesi tarafından düzenlenmektedir. Ödülün amacı; Türkiye çapındaki kurum ve kuruluşlarda, problem çözme tekniklerinin kullanıldığı kuruma değer katan ekip çalışmalarının örnek teşkil etmesini sağlamak ve çalışanların kalite gelişimine katkılarını ödüllendirmektir. 

Ödül,

Kuruluşların kendi kalite uygulamalarını diğer kurumlarla kıyaslama olanağını sağlar.

Kuruluşların sektörlerindeki rekabet üstünlüklerini güçlendirme fırsatını sunar.

Kurumun kalite yönetimine bağlılığının onaylanması demektir.

Kalite uygulamalarını teşvik ederek, yaygınlaştırılmasına yardımcı olur.

Çalışanların iş tatmininin artmasını sağlayarak üretkenliği yükseltir.

Elde edilmiş başarıların takdiri anlamını taşır.

Kuruluşun toplum içindeki saygınlığının artmasını sağlar

Kalite Çemberleri ve Kaizen Ödülü ile ilgili detay bilgileri, ödül başvuru dokümanlarını bu sitedeki Ankara Şubesi sayfasında bulabilirsiniz.

 

Bursa Kalite Ödülü

1998 Yılından buyana KalDer Bursa Şubesi ve BUSİAD işbirliğinde yürütülmekte olan Bursa Kalite Ödülü, Türkiye Kalite Derneği’nin Tanıma ve Ödüllendirme sürecinin bir parçası olup amacı:

Kalite bilincini ve Toplam Kalite Yönetimini Bursa çapında yaygınlaştırmak ve Ulusal Kalite Hareketine destek vermek,

Bursa’da iş mükemmelliğine ulaşma çabasında olan firmaları ödüllendirmek ve onurlandırmak,

Konusunda iyi uygulamaların diğer firmalar tarafından da paylaşılıp uygulanmasını teşvik etmek,

Bursalı firmaların iş başarılarının ve sürdürülebilir rekabet gücünün ulusal ve uluslararası düzeyde artmasına yardımcı olmak,

Bursa’nın tanıtımına katkıda bulunmaktır.  

Bursa Kalite Ödülü’nde kuruluşlar, uluslararası alanda kabul görmüş bir model olan EFQM Mükemmellik Modeli ’ne göre değerlendirilirler. Kuruluşların, Türkiye Mükemmellik Ödülüne ve Avrupa Mükemmellik Ödülü süreçlerine hazırlanmalarına yardımcı olur. 

Bursa Mükemmellik Ödülü ile ilgili detay bilgileri, ödül başvuru dokümanlarını bu sitedeki Bursa Şubesi sayfasında bulabilirsiniz. 

 

Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü ve Başarılı Ekip Ödülü

1999 yılından bu yana KalDer İzmir Şubesi tarafından düzenlenen Yerel Kalite Ödülleri, Türkiye Kalite Derneği’nin Tanıma ve Ödüllendirme sürecinin bir parçasıdır. 

2002 yılından beri düzenlenen Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü ile kuruluşların mükemmellik yönündeki çabalarının özendirilmesi ve ödüllendirilmesi amaçlanmaktadır. Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü’nde kuruluşlar, uluslararası alanda kabul görmüş bir model olan EFQM Mükemmellik Modeli’ne göre değerlendirilirler. Böylece bölgemizdeki kuruluşlar, Ulusal Kalite Ödülü ve Avrupa Kalite Ödülü süreçlerine de hazırlanırlar.  

Yılın Başarılı Ekibi Ödülü ise 1999 yılında KalDer İzmir Şubesi tarafından oluşturulmuş ve patentli EMM Ekipte Mükemmellik Modeli’nin kullanıldığı, kuruluşların süreçlerinde iyileştirmeye açık alan olarak belirledikleri konularda yaptıkları ekip çalışmalarının değerlendirildiği bir ödül sürecidir. Toplam Kalite Yönetimi’nde ve sürekli iyileştirme felsefesi içinde ekip çalışmasının gerekliliğine inanan KalDer, bu ödül ile kalite çalışmalarının kuruluşun tümünde ve dolayısıyla toplumda yaygınlaştırılmasını hedeflemektedir. Yerel Kalite Ödülleri’ne Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren tüm üretim ve hizmet kuruluşları ile kamu kurumları başvurabilirler. 

Ege Bölgesi Yerel Ödüller ile ilgili detay bilgileri, ödül başvuru dokümanlarını bu sitedeki İzmir Şubesi sayfasında bulabilirsiniz. 

 

 

 

 

Kullanım Koşulları
|
Gizlilik Politikası
Get it on Google Play
Copyright © 2012 TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ