Türkiye Kalite Derneği
KalDer, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) Ulusal İşbirliği Ortağıdır
Mükemmellik Ödülü
Mükemmellik Ödülü

Türkiye Mükemmellik Ödülü

Türkiye Mükemmellik ödülünün amacı özel, kamu ya da kar amacı gütmeyen en iyi performans gösteren kuruluşlarını tanımaktır. Performansını sürekli iyileştiren ve stratejiyi eyleme dönüştürerek tartışmasız üstün başarı göstermiş sektör liderlerini tanır.

Ödüle başvuran bazı kuruluşlar Türkiye Mükemmellik Ödülünü, verildiği yıldan bu yana tarafsızlığını ve saygınlığını koruyan en prestijli ödül olarak kabul görmesi nedeniyle “Şampiyonlar Liginde oynamak” şeklinde tarif ederler. Ödüle başvuran kuruluşlar arasında adayları belirlemek amacıyla; EFQM Mükemmellik Modeli uygulaması konusunda deneyime sahip yöneticilerden oluşan 5-9 kişilik bir ekip, kuruluşun yaklaşım ve sonuçlarının EFQM Mükemmellik Modeli kriterlerine ne ölçüde uygun olduğunu analiz etmek, görüşmeler ile açıklığa kavuşturmak üzere sahada 1 hafta geçirir. Bu kapsamlı değerlendirme sonrasında değerlendirme ekiplerince oluşturulan geribildirim raporu bağımsız bir jüri tarafından incelenerek ödül adayı için nihai karar ve sonuç ortaya konur.

İlk başvurunun alınmasından itibaren yaklaşık dokuz ay süren bu süreç sonunda Jüri tarafından ödül almak gereken şartları karşıladığı tespit edilen kurum ve kuruluşlar, her yıl düzenlenen geleneksel Kalite Kongresinin sonunda yer alan Ödül Töreninde büyük bir coşku içinde ödüllerini alırlar.

 

 

Neden Başvurmalı?

Marka imajınızı ve tanınırlığınızı geliştirir 

Ne kadar iyi olduğunuzu öğrenir ve gerçek potansiyelinizi keşfedersiniz  

Çalışanlarınızı motive eder ve onlara güç verir 

Değer katan paydaş odaklı, bağımsız bir geribildirim elde edersiniz 

Başarınızı ilan eder ve kazananlar kulübüne katılırsınız 

Kimler Başvurabilir?

Ödül tüm kuruluşlara açıktır 

 Formları Aşağıdaki Linklerden İndirebilirsiniz

Türkiye Mükemmellik ÖdülüBaşvuru Formu -2017 
Türkiye Mükemmellikte Süreklilik Ödülü –2017

 

Kullanım Koşulları
|
Gizlilik Politikası
Get it on Google Play
Copyright © 2012 TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ